Kapucínka väčšia - Tropaeolum majus L.

Kapucínka väčšia sa používa hlavne na dezinfikovanie močových ciest. Zásluhou silného antibakteriálneho účinku ju bylinkári považujú za "urologický penicilín". Osvedčila sa hlavne pri ich zápalových ochoreniach. Ďalej sa uplatňuje ako prostriedok proti vypadávaniu vlasov a tiež na dýchacie orgány. Pomáha pri zápaloch horných a dolných dýchacích ciest, chronických zápaloch pľúc, ďalej pri akútnych a chronických zápaloch močových ciest, vyvolaných hlavne zmiešanou infekciou. Kapucínka je v podstate prírodné antibiotikum. Neškodí črevnej bakteriálnej flóre, ani ju nepotláča a nepoškodzuje obličky. Neboli zistené žiadne nepriaznivé účinky, môžeme ju bez obáv používať aj samotnú.

Použitá literatúra: Naše rastliny v lekárstve, autori Korbelář, Endris, Krejča
AVICENUM, ZDRAVOTNÍCKE NAKLADATEĽSTVO, PRAHA 1973    Späť na kvapky      Späť na plod

Prevádzkovateľ webu, Mgr. Martina Nouzáková, IČ: 62261126, so sídlom v Ostravě, Ruská 818/37 A, 70300, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a na analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. prečítajte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Zkušební stránka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.