Rhodiola rosea - Rozchodnica ružová

Rhodiola rosea neobsahuje kofeín, ale jej schopnosti sú až o 60% vyššie ako u produktov, ktoré kofeín obsahujú. Nezadá si ani s takou bylinou ako je ženšen. Normalizuje hladinu glukózy v krvi, zvyšuje imunitu organizmu, odolnosť proti stresu, bdelosť a zlepšuje pamäť. Pôsobí blahodárne na sliznicu žalúdka a napomáha chrániť srdce. Využitie nachádza aj v športe, zvlášť u záťažových tréningov, vytrvalostných a silových športov.
Sú o nej zmienky už v herbároch z 16. storočia. Z koreňa sa pripravovala "ružová voda chudoby". Napr. v Grónsku sa používa ku konzumácii ako šalát z listov po celý rok.
Rozchodnica rúžová je rastlinka s úžasnými povzbudzujúcimi účinkami.

Literatúra: Bylinář Lesley Bremnessová, Fortuna Print 1994.                     späť

Prevádzkovateľ webu, Mgr. Martina Nouzáková, IČ: 62261126, so sídlom v Ostravě, Ruská 818/37 A, 70300, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a na analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. prečítajte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Zkušební stránka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.